II Zlot Morsów Opolszczyzny

IIzlot-morsów-opolszczyznyW sobotę 1 marca 2014 w Dobrodzieniu odbył się II Zlot Morsów Opolszczyzny. Była to już druga okazja ,a żeby lepiej się poznały kluby Opolszczyzny i zacieśniły współpracę.

Przemarsz sympatyków morsowania poprowadziła orkiestra dęta Szemrowice. Całość wyruszyła tradycyjnie spod krytej pływalni”Delfin”, a następnie ulicami miasta Dobrodzień dotarł na miejsce kąpieli w byłym basenie przy ulicy Topolowej. Temp.powietrza wynosiła  12 °C, a woda w basenie miała zaledwie 1,5 °C. Dla morsów nie były to wymarzone warunki do kąpieli, lecz i tak wszyscy świetnie się bawili.

– W tym roku do wody weszło 109 osób – mówi Włodzimierz Wręczycki, prezes klubu “Sopel” z Dobrodzienia. – W zeszłym roku weszło 96 osób, więc cieszy nas takie zainteresowanie. Ponadto pojawiły się u nas nowe kluby, które reprezentowały Brzeg czy Prudnik. Tak naprawdę ludzie sami do mnie przychodzą i mówią, że chcą uczestniczyć w kąpieli. Bardzo mnie to cieszy, lecz mam nadzieję, że będzie nas w przyszłości jeszcze więcej. Takie kąpiele bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie i zachęcam wszystkich do morsowania.

– Jestem dumny, że mogę brać udział na zlocie, rok temu też byłem – chwali się Jeremi Radliński z klubu Opolskiego mosa, najmłodszy uczestnik zlotu. – Mam osiem lat. Dziś nie było tak źle, jak pierwszy raz morsowałem był śnieg i było zimniej.

Na zlocie dało się słyszeć wiele komplementów w stronę miasta Dobrodzień oraz organizatorów. Zlot jest już rozpoznawalny i rośnie w siłę.

Po wyjściu z wody na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale jak również poczęstunek.

W tegorocznym zlocie wzięły udział następujące kluby:

  • Dębowa – Kędzierzyn-Koźle
  • Morsy Opole
  • Renifer – Praszka
  • Morsy z Dobrzenia Wielkiego
  • Na Przełaj – Brzeg
  • Śląskie Zimorodki – Kadłub Strzelecki
  • Foczka – Kluczbork
  • oraz oczywiście organizator Morsy „SOPEL”

Serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie na zlot, a tym, którzy się napracowali przy przygotowaniach do zlotu i poświęcili swój czas i środki – kłaniamy się nisko

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s